Eroon
Przyjaciel
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 1843
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Konin
|
Wysłany: Czw 19:07, 28 Maj 2015 Temat postu: Religie i wierzenia |
|
|
Bóstwa
Stwórca
Tak nazywają go wszyscy wierzący, jest to jedyna wiara którą ludzie muszą wyznawać, wiara w Stwórce. To on powołał ich do życia, dał im morze, ziemie, i wszystko co na niej sie znajduje. Mają oni obowiązek szerzyć jego wiare, dawać jej przykład ludziom którzy nigdy nie słyszeli o Stwórcy, nawracać ich. Wraz z wtargnięciem człowieka na morza, oraz wody które skrywają pomiedzy sobą jeszcze wiele lądów, znacznie zwiększył sie obszar gdzie powinna zostać poszerzona wiara. Wprawdzie dopiero dowiedział sie, ile jeszcze ludzi jest skazanych na niewiedze o stwórcy, co za tym idzie, transmutacje w zło. Wszyscy bowiem nieznający jedynego, żyjąc dalej w swojej niewiedzy o nim, lub uchowaj o stwórco wyznają inne demony przybierając je za bóstwa, zostaną potępieni. Po śmierci staną sie demonami albo innymi plugastwami które istnieją na świecie. Storzone z chaosu, mroku i zła, a nie przez stwórce, który kształtuje wszystko, co w niego wierzy. Im dłuższe życie grzesznika który sie nie nawróci, tym większa bestia sie z niego narodzi... Tak przynajmniej wierzą inkwizytorzy, kapłani, oraz wszyscy którzy tą wiarę poszerzają.
Kora-Dum
Starożytne bóstwo pilnujące równowagi na świecie pomiędzy dobrem a złem, a także pomiędzy wszystkimi innymi siłami natury, żywiołami czy nawet bóstwami. Utożsamiany jest jako duży ptak z głową krokodyla o brązowych piórach na skrzydłach, pustych oczodołach i czterech długich typowych dla pelikana odnóżach. Jako że jest uznawany za sędzię, strażnika równowagi, można o nim rzec że jest neutralnym bóstwem. Pierwotnie wyznawane przez dalekie ludy mieszkające w lasach, czasem błędnie utożsamiany za bóstwo opiekujące sie naturą. Niegdyś dość znane i wyznawane bóstwo, jednak do dzisiejszych czasów przetrwało jedynie niewiele jego znamion które i tak są obecnie niszczone przez wyznawców Stwórcy.
Hesse
Boginia ludów kanibalów uwielbiające krwawe ofiary. Wyznawców obdarowuje zwierzęcymi instynktami, według wierzeń szczególną opieką otacza zdrajców. Utożsamiana jest z nagą kobietą w całości oblaną krwią, trzymającą w jednej dłoni sztylet a w drugiej splamionego krwią martwego białego gołębia, kojarzy sie ona z pożądaniem i kłamstwem. Obecnie jest jednym z najbardziej modnym bóstw wyznawanych w sektach, a tępionych przez inkwizycję.
Jurius
Jest on utożsamiany z różnymi zwierzętami przemawiającymi ludzkim głosem, ptakami, ssakami czy innymi stworzeniami lądowymi, gdzie jednak faworytem jest wąż. Bóstwo to jest strażnikiem lasu, a od wyznawców wymaga przywiązania, lojalności a czasem nawet zjednoczenia z naturą. Jego moce obejmują tylko ląd, zatem jego wyznawcy wręcz mają zakaz wyruszania w głąb morza. Jego wyznawcy są też przeciwko rozwojowi technologi, jako że według jego wiary człowiek powinien zjednoczyć sie z naturą, a nie ją przekształcać i obnażać.
Tetys
Kuru-Kuru
Tenora
Demony
...
Duchy i bożki
Tur Tuk
Tur Tuk jest to pomniejszy bożek, pośrednik między ludźmi a potężniejszymi istotami boskimi. Kształtem przypomina małpę o długim ogonie, jednak długie pazury oraz pysk nietoperza znacznie mażą to podobieństwo. Do tego cały jest pokryty niebieskim futrem. Na ziemie może zstąpić pod taką postacią, jednak może też sie transmutować w inne zwierzę, bądź nawet osobę. Nie posiada on wielu wyznawców, jest on raczej wysłannikiem bogów który sekretnie pomaga ludziom w potrzebach. W mitach jest on nazywany opiekunem. Posiada on moce magiczne, którymi wspomaga śmiertelników integrując w świecie wedle życzeń bogów. Czasem jednak też, potrafi zesłać pierwiastek magii bezpośrednio na człowieka, pozwalając mu dowolnie kształtowac magię. Dowolnie, znaczy na tyle na ile człowiek potrafi. Tur Tuk jest znany jako bożek z poczuciem humoru, czasem wrednym jednak dobrym bożkiem który nieraz nadużywa swoich praw zbytnio pomagając ludziom, nawet wbrew woli bogów.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Eroon dnia Nie 17:28, 07 Cze 2015, w całości zmieniany 1 raz
|
|